DZIEŃ RODZIN .

30 grudnia 2018 roku przypadła Niedziela Świętej Rodziny. W tym to dniu w Kozłówku w domu rekolekcyjnym Fundacji Troska odbył się zjazd rodzin jej wychowanków. Była to pierwsza taka inicjatywa, gdzie młodzież oprócz rodziców przyjechała ze swoimi sympatiami, a w niektórych wypadkach z narzeczonymi. Wszystkich było 57 osób. Były to jedynie wybrane rodziny najbardziej zaangażowanych. O godzinie 12:00 ks. Piotr Gnat dzięki życzliwości ks. Proboszcza Mariana Raźnikiewicza w cerkwi w Oparówce odprawił mszę świętą. W swojej homilii zachęcał aby członkowie rodzin „szukali siebie nawzajem w miłości”. Następnie odbył się obiad w domu Fundacji. Rodzice zwiedzali dom i wyremontowane poddasze, gdzie cały czas powstaje kaplica Matki Bożej Troskliwej. Po obiedzie wszyscy oglądali zdjęcia i filmiki z prac przy domu. W tym dniu każdy mógł doświadczyć, że niedziela była świętem rodzinnym.