MAJÓWKA 2016

Ta młodzież ogranicza czas spędzony przed ekranami komputerów czy telewizorów. Stawia na rozwój duchowy, żywy kościół i pracę na rzecz swoich rówieśników. 14 maja 2016 roku wieczorem młodzi z okolic Strzyżowa wraz ze swoim księdzem opiekunem zorganizowali wyjątkową majówkę w Kozłówku. W dawnej, rodzinnej posiadłości biskupa Jana Niemca, która teraz należy do Fundacji Troska na Rzecz Wszechstronnego Rozwoju Dzieci i Młodzieży. Majówka była jednym ze sposobów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Tych młodych ludzi nie zraża deszcz ani zimno. Tłumnie śpiewali i tańczyli niosąc figurę Matki Bożej, pochodnie i flagi światowych dni młodzieży. Wraz z mieszkańcami okolicznych wiosek młodzież odśpiewała litanię loretańską, wysłuchała też katechezy przed uroczystością zesłania Ducha Świętego od szczególnego gościa majówki – biskupa Jana Niemca. To właśnie w dawnej posiadłości rodzinnej biskupa odbyła się ta wyjątkowa majówka. Kilka lat temu rodzina księdza biskupa przekazała majątek Fundacji Troska, powołanej właśnie z myślą o rozwoju dzieci i młodzieży. Chłopcy z okolicznych wiosek wraz ze swoim opiekunem księdzem Piotrem Gnatem zajęli się remontami. Dziś mają miejsce do spotkań. Majówka w Kozłówku to tylko jedna z form żywego kościoła, który właśnie tutaj w okolicy Strzyżowa młodzież tworzy wraz ze swoim duchowym opiekunem. Swoim entuzjazmem zarażają następnych. Ktoś za darmo wybudował im scenę. Wkrótce powstanie tu staw rybny i boisko do gry w piłkę plażową. Ta wspólnota ma też kolejne wyzwanie – Światowe Dni Młodzieży, ale duchowo – jest już przygotowana.