Kamień

W dniach od  8 do 11 listopada 2014 r. grupa młodzieży z Kamienia wraz ze swoim opiekunem ks. Stanisławem Zagórskim przebywała w domu Fundacji Troska w Kozłówku koło Wiśniowej.  Ksiądz Stanisław dość wysoko podniósł poprzeczkę wymagań, bo przez 4 dni przeszedł z młodzieżą 4 trasy po Czarnorzecko-strzyżowskim Parku Krajobrazowym.Wieczorami młodzież słuchała podczas mszy homilii. Nie zabrakło ciekawych rozmów przy kominku jak i oglądania filmów edukacyjnych. Jednym słowem był to wyjazd gdzie położono nacisk na Troskę o ciało i ducha. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z wyjazdu (www.fundacjatroska.pl)

Trasy wycieczki:

1. Start w Bramie Frysztackiej (czerwony szlak gminny) i tym szlakiem do schronów w Stępinie, potem dalej tym szlakiem do szlaku turystycznego niebieskiego i potem na górę Chełm. Z góry Chełm szlakiem żółtym na punkt widokowy i potem niebieskim szlakiem do Wiśniowej.
  2. Start w Węglówce, zielonym szlakiem na Królewską Górę, potem na zamek w Odrzykoniu, czarnym szlakiem na Prządki, na Suchą Górę i z powrotem do Węglówki
  3. Góra Liwocz, start z Ujazdu z pod krzyża milenijnego, zielonym szlakiem na szczyt Liwocza, potem dalej na Mały Liwocz i z Małego Liwocza drogą leśną do Brzysk
  4. Samochodem do Małej pod pomnik Chrystusa Króla, potem samochodem do Głobikowej (dinozaury i wieża widokowa) potem z Głobikowej do Niedźwiady i na wzgórze Zamczysko i z powrotem do Głobikowej przez Braciejową. Dodatkowo samochodem do Niedźwiady na Popkową Górę pod krzyż papieski

Oglądnij więcej zdjęć (kliknij)