Home Oferta

Oferta

Celem działań Fundacji Troska jest w sposób twórczy i dojrzały oddziaływać na rozwój osobowości młodych ludzi na płaszczyźnie edukacyjnej, społecznej, aksjologicznej i wiary. Fundacja prowadzi różne projekty i zajęcia dla młodzieży. Są to warsztaty pedagogiczne, spotkania integracyjne wzmacniające system aksjologiczny, rajdy dydaktyczne szlakami po parku krajobrazowym, spotkania rekolekcyjne, zajęcia w duchu patriotycznym, warsztaty profilaktyczne.  W naszym domu odprawiana jest też msza święta. Cały czas wspomagają nas pedagodzy, nauczyciele z zaprzyjaźnionych szkół.

Często przyjeżdżają do nas młodzi ludzie, których podsyłają rodzice. Wtedy najlepiej jest przyjechać na weekend. Młody chłopak, który jest gościem w naszym domu podejmuje zajęcia razem z innymi: uczestniczy  w dyżurach, w pracy fizycznej, ale też w rekreacji (grając w fife na dużym ekranie!). Bardzo dobrym odbiorem wśród młodych cieszą się pogadanki przy kominku na różne tematy. W niedzielę uczestniczymy w mszy świętej. Młodzi są w sposób naturalny wychowywani – kształtowani przez swoich starszych kolegów, których nadzoruje ks. Piotrek. Co do terminu i przyjazdu indywidualnych gości na weekend należy szczegóły ustalać telefonicznie z ks. Piotrem: nr tel.: 509 554 335.

Młodzi ludzie również spontanicznie przyjeżdżają popołudniami, aby razem spędzić czas, czy popracować. Komunikują się ze sobą przez FB.

W naszym domu goszczą często grupy zorganizowane ze swoimi opiekunami: studenci z duszpasterstw akademickich, członkowie grup oazowych, KSMu, RAMu czy grupy ministranckie.

Nasz dom jest też doskonałym miejscem do przeprowadzenia rekolekcji dla maturzystów, czy gimnazjalistów.

Rozliczenie PIT z PITax.pl

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Jeżeli w danej wspólnocie zawalczy się o te cztery wartości, wówczas doświadcza się Boga działającego pośród konkretnych ludzi. Tak tworzy się cud moralny – polegający na tym, że we wspólnocie osób doświadcza się Boga.